ورود / عضویت

پویش مردمی یک همراهی دو ساعته، سه روز گرم با کودکان کار

پویش مردمی یک همراهی دو ساعته، سه روز گرم با کودکان کار
متن خبر

پويش مردمي مديريت مصرف به كار خود پايان دارد
پويش مردمي يك همراهي دو ساعته سه روز گرم، با حضور جمعي از مسوولان استاني و كشوري چهارشنبه نهم مردادماه ۹۸ در مشهد به كار خود پايان داد. در اين پويش كه براي حمايت از كودكان كار در مشهد برگزار گردید، در سه روز هفتم، هشتم و نهم مردادماه از مردم و سازمان‌ها درخواست شد به مدت دو ساعت از 15 تا 17 مصرف برق خود را كاهش دهند. صرفه جويي حاصل از اين كاهش مصرف به نفع كودكان كار در اختيار سازمان بهزيستي قرار خواهد گرفت. 
اين پويش كه نخستين همكاري استارتاپي كشور با وزارت نيرو در زمينه كاهش مصرف انرژي بود مورد حمايت شركت توزيع نيروي برق مشهد و وزارت نيرو قرار گرفت و با استقبال سازمان‌هاي مختلف خراسان رضوي روبرو شد.
 به گفته مهندس هادي مدقق  مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر و مجري طرح فهام، برگزاري اين پويش زمينه‌هاي همكاري استارتاپ‌ها را در مديريت مصرف انرژي روشن ساخت و به عنوان تجربه‌اي قابل توجه در اين زمينه مورد بررسي بيشتر قرار خواهد گرفت تا با جمع بندي اطلاعات به دست آمده در برنامه‌هاي آتي وزارت نيرو مورد استفاده قرار گيرد.
 فراسامانه هوشمند اندازه‌گیری و مدیریت انرژی (طرح ملي فهام) امكان پايش اين پويش مردمي رابه صورت لحظه به لحظه در ارتباط با مشتركان ديماندي كه داراي كنتور هوشمند هستند از مركز ديسپاچينگ شركت توزيع نيروي برق شهرستان مشهد فراهم آورده بود.
این پویش با حمایت بی دریغ شرکت توزیع برق مشهد و با همکاری مرکز شتاب ایده برگزار گردید و طی 3 روز مجموعاً مدت 6 ساعت مشارکت شهروندان مشهدی منجر به کاهش مصرف برق به میزان 207 مگاوات گردید.
مقرر گردید منافع خاصل از این پویش به منظور تامین هزینه های تحصیلی کودکتن کار طی مراسمی به اداره کل بهزیستی پرداخت شود.
 
 

 

خبر

  • عنوان:

  • پویش مردمی یک همراهی دو ساعته، سه روز گرم با کودکان کار
  • تاریخ ثبت خبر:

  • ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

مشاوره با ما


سعی کرده ایم بیشتر سوالات را در بخش سوالات متداول پاسخ دهیم، ولی اگر هنوز هم سوالی دارید، با ما تماس بگیرید.

خوشحال میشیم.


درخواست مشاوره